globall1

Hukuk İngilizce’nin önemi

Hukuk İngilizcenin 21yy’da önemi.

Küreselleşme de vardığımız noktanın tüm mesleki ve eğitim alanları etkilemektedir. Hukuk’ta bu gelişmeler’den etkilenmektedir. Özellikle Avukat, Hakim veya Savçı olarak çalışanların daha efektif bir şekilde Uluslararası alanda varlık göstermenin temel yolu; sahip olacakları Hukuk İngilizcesinden geçmektedir. Aşağıda listelediğimiz faktörler bahsi ettiğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

  • Uluslararası ticari hukuk alanında iş bulabilme fırsatları. (Hukuk firmaları, Ulus. arası şirketlerin hukuki departmanlarda yada Devlet Ajanslarında )
  • Mevcut partneri olduğunuz yada çalıştığınız avukatlık bürosunda uluslar arası alanlara girebilme potansiyeli. (Yabancılara yurt içinde danışmanlık veya avukatlık faaliyeti)
  • Tahkim alanlarından çalışmak isteyen Avukatlarımız mutlak suretle İngilizce ve özellikle Hukuk İngilizcesine hakim olmalıdırlar. Bunu başta sebebi tahkimler küresel tahkim merkezleri olarak bilinen London, Zürich, Stockholm ve New York gibi yerler olup tahkimler de tamamen İngilizce yürütülmektedir.
  • Atalay Dil Akademi olarak geçmişte vermiş olduğumuz Hukuk İngilizcesi eğitim programlarımızdaki katılımcı profillerinde kamu ve ya özel şirket hukuk müşavirlerinin de günlük çalışmaları boyunca Hukuk İngilizcesine ihtiyaç duyduğunu gözlemlemekteyiz. Bazı devlet kurumlarının yurt dışı ile sıklıkla tahkim ve ortak çalışmalarından dolayı irtibat halindedir ve böylece Avukatların bu irtibatları sürdürmeleri için Hukuk İngilizcesi son derece önemlidir. Aynı şekilde özel sektörde Hukuk Müşavirliği yapanlarda firmalarının ticari girişimlerinden ötürü sıklıkla yabancı avukatlık büroları ve meslektaşları ile görüşmeleri gerekmektedir.
  • Son olarak şunu da unutmalıyız ki Dünya’da uluslar arası yapılan neredeyse her sözleşme İngilizce yazılmaktadır. Bu sebeple uluslar arası çalışmak isteyen ve ya kariyerinde böyle bir adım atma düşüncesinde olan her Hukukçu hukuk İngilizcesine iyi derecede hakim olmalıdır.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir