globall1

İngilizce neden dilin konuşulduğu ülkelerde öğrenilmeli?

İngilizce’nin konuşulduğu topraklarda öğrenmek, kısa zamanda yol alıp, İngilizce’nizi geliştirmemizi sağlar. Bir dili tek başına bilmek yeterli değildir, İngilizceye kısa zamanda hakim olabilmek için, dilin kültürünü de mümkün olduğunca hakim olmak gereklidir. Bu da, ancak İngilizcenin konuşulduğu ülkelerde zaman geçirme ve anadili İngilizce olan kişilerle aynı ortamda bulunarak akıcı bir şekilde İngilizce diyalog pratikleri yapmakla mümkündür.

Dil öğrenme sürecini hızlandıran bu iki sebep göz önünde bulundurulduğunda İngilizce öğrenenler mutlaka fırsat yaratıp dilin konuşulduğu ülkelerde sık sık zaman geçirip dilin kültünü ve dili konuşan insanlarla kültürel iletişim içinde olarak, dil öğrenme sürecini hızlandırabilirler.

Gideceğiniz şehir ve eğitim seçenekleriniz hakkında daha fazlasını öğrenmek için aşağıdaki İngiltere dil okullarımızdan birini seçin veya İngiltere dil kurslarımız hakkında daha fazla bilgi edinin.

  • Farklı ülkeler ve şehirlere yayılmış dil okullarından birini seçebilirsiniz.
  • Her okulda Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi ve Sınav Hazırlık kurslarını içeren dil kurslarından birini seçebilirsiniz.
  • Ne kadar süre eğitim görmek istediğinize karar verin. Ancak, hafta’da 30 saat İngilizce eğitim alabileceğinizi göz önünde bulundurursak, bir haftanın bile çok önemi vardır.
  • Dil kursunu aldığınız ülkede yerli bir ailenin yanında kalmak ayrıca bir avantajdır. Ki, dilin kültürünü yaşama şansı yakalamış olursunuz. Ya da diğer ülkelerin öğrencileriyle yurtta kalıp, farklı kültürlerden öğrencilerle, uluslar arası kültürleri tanıma şansınız olur
  • İngiltere’de İngilizce eğitimi almak için öğrenci vizesi şartlarını kontrol ediniz.
  • Yurt dışında üniversite veya lisansüstü (master ) eğitimi almayı düşünüyorsanız, Üniversite Yerleştirme Servisimiz ile partner üniversite ağımızdan faydalanarak, dilediğiniz ülkelerden birinde lisans veya lisansüstü programlara kayıt olabilirsiniz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir